İADE VE İPTAL

İADE

Tüketici sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişiye teslimden itibaren 7 gün içerisinde iade etme hakkına sahiptir. Şirketimiz tarafından, ürünün iade edilebilmesi için ürün ambalajının ve kutu muhteviyatının zarar görmemiş olması, ürünün yeni olarak tekrar satılabilir bir durumda olması şarttır.

 

www.sarpian.com  üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

 

Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.

 

İade veya değişim talebinizi neden belirterek info@sarpian.com adresine e-posta gönderebilir veya 0212 296 7294 ve 0530 522 8855  numaralı telefonlarımızı arayarak bize bildirebilirsiniz. İade veya değişim yapılacak ürünün faturası, kutusu, ambalajı ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde iade kabul edilmeyecektir.

İade işlemlerinde kargo bedeli müşteriye aittir. Karşı taraf ödemeli gönderimler kabul edilmeyecektir.

Ürünün orijinal kutusu zarar görmeden ve faturası elimize ulaştığından itibaren beş (5) iş günü içinde iade işlemi ürün bedelinin müşterinin kredi kartına veya diğer ödeme şekillerine göre hesaplarına iade edilmesi için sarpian.com girişimde bulunur.

Ürün bedelinin iadesinde banka tarafindan olacak aksaklıklardan sarpian.com sorumlu değildir. Son kullanım tarihi geçen ürünler için iade hakkı kullanılamaz.

Sitemizden satın almış olduğunuz ürünlerin tarafınıza teslimatı sırasında kargo firması yetkilisi huzurunda açılarak taşıma esnasında ürünün zarar görüp görmediği kontrol edilmelidir.Ürün kargo esnasında zarar görmüşse teslim alınmamalı ve tutanakla bu durum teyit edilmelidir. Yetkili kargo tarafından hazırlanan bir raporla birlikte, tarafımıza başvurarak, ürününüzün ücretsiz olarak değişimini gerçeklestirebilirsiniz.

İPTAL
Vermiş olduğunuz siparişin, ödemesi yapıldıktan sonra, aynı gün içerisinde kargoya teslim edilmeden önce satışın iptalini isteyebilir ve siparişten vazgeçebilirsiniz. Aksi takdirde aynı gün içerisinde satıştan vazgeçmezseniz iptal işlemi gerçekleşemez. Ürün elinize ulaştıktan sonra iade işlemi gerçekleşecektir.

İptal işlemini gerçekleştirmek için, firmamıza aynı gün içinde iletişim bölümünden ulaşıp, sipariş detayını vererek iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kargo çıktıktan sonra satış iptalinin istenmesi durumunda ürünün tekrar tarafımıza kargo edilmesive kargo masrafının alıcı tarafından karşılanması gerekmektedir.